description text

Nežná záplava histórie, kultúry a šarmu v Paríži (3*)

4 noci v 3* hoteli v autentickej parížskej štvrti v úplnom centre Paríža, s raňajkami, zámok Versailles a záhrady, Champs-Elysées, plavba loďou, návšteva luxusného boutique Hediard (cukrovinky a sladkosti), výstup na Eiffelovku, kávička na Montmartri v revíre maliarov, bazilika Sacré-Coeur, latinská štvrť s dominantou Notre-Dame de Paris známej cez Victora Huga, obed vo štvrti medzi Parížankami a Parížanmi, stretnutie a príprava francúzskej bagety u pekára, varenie v apartmáne u Parížanov - degustácie, slovenský delagát-tlmočník v Paríži s výkladom a tlmočením počas celého pobytu

 

Podľahnite čaru Paríža, opojte sa jeho duchom, kultivovane a s úctou!

 

1. deň

Brány Paríža sa otvárajú. Príchod v obedňajších hodinách. Ubytovanie v hoteli s parížskym nádychom. Distribúcia materiálov naším delegátom. Prvé objatie Eiffelovej veže – výstup. Zamilujete sa do nej! Promenáda k Vojenskej škole a Invalidovni za pamiatkou Napoleóna.

EiffelZmostaDetail.jpg

VueDeNuitDetail.jpg


Prišiel čas zoznámiť sa s Eiffelovou vežou. Čaká Vás úplne v najvyššej časti!

Napoleón si prial oddychovať na tomto mieste (fotka vpravo-Invalidovňa) Pozdravte ho a pochopte jeho postavenie v spoločnosti s naším odborníkom.

Krátke expozé v centre aristokracie a následný presun cez námestie Concorde s obeliskom (viaceré významné obdobia v jednom: silné gesto v americko-francúzskych vzťahoch, Egypt a Napoleón, pád šlachty, finále Tour de France), Tuilerské záhrady (445-ty rok ich existencie splodenej Máriou de Médicis) a pochopenie francúzskeho záhradníctva, Most Alexandra III. (francúzsko-ruské priateľstvo par excellence). Vaša večera v obkolesení Parížaniek a Parížanov.

 2. deňNotreDame.jpg

Stretnutie s parížskym pekárom v jeho "revíre" z roku 1810 - najstaršia pekáreň v Paríži. Zostúpte do voňavého sveta bagety a croisantov - asistujete pri ich výrobe a následne degustujete. Návšteva svetového Louvru – zoznámenie sa s Mona Lisou - navšteva vybraných skvostov múzea podľa profilu zákazníkov – starostlivo selektovaná sprievodcom. Musée d´Orsay (dojímavý príbeh železnej cesty ku krehkému umeniu), „Srdcovka“ Victora Huga Notre-Dame de Paris-Chrám Matky Božej v Paríži (nadýchajte sa 800-ročnej histórie katedrály), Plavba loďou po Seine. Latinská štvrť-námestie sv. Michala, Saint-Germain-des-Prés - parížska inteligencia a búrlivý šmrnc tu vonia dodnes a skríži Vám cestu. Luxemburský palác a záhrady (v závislosti od časových dispozícií – sídlo Senátu a slzy Márie de Médicis), Panthéon (odpočinok Veľkých hrdinov Francúzska (Voltaire, Zola, Rousseau, Marie-Curie...)

 

3. deň

VersaillesPredok.jpg

Château de Versailles: Pozrite sa v zrkadlovej sieni na svoju krásu. Luxus, precíznosť a esencie high architecture. Vrchol záhradníctva: záhrady Ľudovíta XIV. a vaša apoteóza v atmosfére závanu noblesy – káva v parčíku pri fontánach. Luxus pre Vaše oči i srdce; V poludňajších hodinách krátka návšteva Hediarda (1854 Paris) – okúzľujúci obchodík z 19. storočia s cukrovinkami a gastronomickými prísadami - priamo v srdci šľachty. Večerná návšteva domácich Parížanom a príprava francúzskeho jedla spolu s nimi - spoločné gastronomická oslava-večera Vášho diela priamo v ich apartmáne. Cíťte sa ako doma.

Paris1Izbakrala_1.jpg

 

 

Château de Versailles a jeho záhrady si získajú Vaše srdcia. Zámocká vôňa Vás opantá, izba kráľa očarí, zrkadlová sieň zanechá stopu a Vy pochopíte prostredníctvom nášho delegáta royalistické savoir-vivre.

 
4. deň

Voľný program - podľa profilu zákazníkov odporučíme program (múzeá, nákupy, prechádzky, parky a pod.). Večer: presun do vášnivej štvrti Pigalle (nebezpečenstvo nehrozí), Moulin Rouge, bazilika Sacré Coeur (Chrám najsvätejšieho srdca Ježišovho-biely skvost, ktorý nikto neporazil), námestie maliarov-butte de Montmartre (kávička, harmonika, maliari a parížska atmosféra prenikajúca do Vašej mysle.

 

 

SacreCoeurDeLoin.jpgBiela perla Montmartru odolala i početným bombám počas 2. svetovej vojny : Sacré-Coeur a jeho námestíčka Vás vnesú do umeleckej a romatickej atmosféry.

 

MaliariMontMartreDetail.jpg

Nechajte zväčniť svoju milú na portrét, nechajte sa zväčniť spoločne počas popíjania kávy alebo si doprajte rodinnú fotku. Harmonika, štetce, vôňa lásky prechádzajúca so spodného Moulin Rouge až na vŕšok...Butte de Montmartre.

 

 

 

5. deň

Vaše salónne raňajky v duchu umenia žiť a návrat na Slovensko

 

Gróf Monte-Christo obdarúva :

Delikatesné prekvapenie pre každého účastníka alebo pre každý pár.


Nový cenník platný od 1.9.2014

2 osoby - 1550 € (1 osoba)

4 osoby – 1150 € (1 osoba)

6 osôb – 990 € (1 osoba)

8 osôb – 940 € (1 osoba)


description text
  • Cena zahŕňa:

    4x noc v 3* hoteli v centre Paríža, 4x raňajky, lístky letisko-centrum mesta tam/späť, pozvanie delegáta na kávu v štýlovom parížskom prostredí – distribúcia dokumentačných materiálov pre celý pobyt, vstupy do Louvru, zámku vo Versailles, záhrad vo Versailles vrátane lístka na vlak Paris-Versailles tam/späť, výstup na Tour  Eiffel, doprevádzanie k Maison Hediard, prijatie u parížskeho pekára - príprava bagety i croisantov - degustácie, návšteva Parížanov a príprava francúzskej večere v ich apartmáne, delegát - tlmočník spoločnosti čakajúci Vás v Paríži (k dispozícii už pri plánovaní cesty, orientuje, vysvetlí, neprekáža); možnosť príchodu i autom (vyzdvihne klientov na stanovenej adrese), ak lietadlom – na letisku – následný presun taxíkom (taxi je v cene), najkomplexnejšie cestovné poistenie (i pre prípad anulácie akcie), letenka z Bratislavy alebo Viedne - Paríž a späť

  • Cena nezahŕňa:

    Stravovanie okrem raňajok je ponechané na chute a vkus zákazníka – sprievodca - dôkladne poznajúci terén - odporučí (od 7 eur do 250)