description text

Ars,Burgundsko, Paríž, Alsasko - pre duchovných a študentov teológie

Nezabudnuteľný zážitok pre telo i dušu !

1. deň

Presun zo Slovenska autobusom značky Mercedes. Smer k Lyonu, diecéza Belley-Ars, presnejšie do mestečka Ars, kde pôsobil až do roku 1859 patrón všetkých kňazov sveta : Jean- Marie Vianney.

2. deň

Príchod v poľudňajších hodinách. Zoznámenie sa s mestečkom. Komentovaná návšteva Svätyne sv. Jean-Marie Vianney. Návšteva baziliky a domu „farára z Arsu“. Navšteva presbytéria, kde od nás navždy odišiel patrón kňazov. Počas dňa môžu prebiehať voľné diskusie s prítomnými sestrami, kňazmi a pod. Vopred stanoviť témy. Ubytovanie priamo v centre u duchovných.

3. deň

Slúženie omše jedným zo slovenských účastníkov. Voľné poľudnie a podvečerná diskusia na tému: „Sv. Jean-Marie Vianney a jeho odkaz“. (Možnosť stanoviť vlastný návrh tématiky v súvislosti s patrónom). Ubytovanie priamo v centre u duchovných.

4. deň

Cestou do Paríža návšteva famózneho opátstva Cluny z 9. stor. v Burgundsku. Svojho času centrum tisícky opátstiev a kláštorov kresťanského sveta. Vráťme sa do 13. stor. vďaka 3D filmu a technológii prepracovanej technikou burgundských odborníkov. Možnosť návštevy jedného z krásnych zámočkov Burgundska a vinice. Návšteva spojená s degustáciou.

Príchod do metropoly Francúzska: do Paríža! Ubytovanie na periférii mesta Paríž v opátstve.

5. deň

Prvorodená dcéra Cirkvi a jej život - Francúzsko a jeho metropola Paríž. Soyez les bienvenues à Paris! Návšteva najväčších kresťanských skvostov Paríža: gotická katedrála Notre-Dame de Paris - Chrám Matky Božej v Paríži – 800-ročný duch jej kameňa dýcha na Vás ešte dnes.

Expozé nášho delegáta a význame Chrámu, ktorý prežil Revolúciu, korunoval kráľov, prijímal pápežov a prezidentov. Výstup na veže, tak precízne popisované Hugom a eventuálne stretnutie-diskusia so zamestnancom. Diskusia s cirkevným hodnostárom o „Quo vadis francúzska Cirkev“ (Odluka Cirkvi od štátu a závažný dopad na spoločnosť - skúsenosť Francúzska, otázky/odpovede). Biela bohyňa Paríža – Chrám Najsvätejšieho srdca Ježišovho, ktorý ani bomby z 2.sv. vojny nepokorili. Vŕšok Montmartru a jeho autentická atmosféra za zvukov harmoniky a v prítomnosti maliarov.

6. deň

Návšteva chrámu s helénskymi prvkami a prítomným duchom Slovenska: MADELEINE, kde prebiehajú i slovenské omše (možnosť stretnúť zástupcov sk katolíckej misie v Paríži, návšteva chrámu, omša a pod.). Návšteva Paríža - voľný výber (Louvre, Tour Eiffel, Sorbonne, Panthéon, Luxemburské záhrady, a pod.). Eventuálne krásny orgán a Bachove prevedenia v chráme Ste.Eustache. Odchod v podvečerných hodinách do opátstva v diecéze Štrasburg.

7.deň

Ranná návšteva okolia opátstva. Diskusia s miestnymi predstaviteľmi. Kontemplácie, voľné poľudnie. Odchod na Slovensko vo večerných hodinách.

8.deň

Príchod v ranných hodinách na Slovensko.

Monte Christo obdarúva - každý z účastníkov dostane milé gastronomické prekvapenie a duchovnú pozornosť!

 

Ceny

Cena pre 18 osôb (malý autobus) : 554, -eur
Cena pre 24 osôb (malý autobus) : 484, -eur
Cena pre 40-45 osôb (veľký autobus) : 444,-eur

 

 

 

description text
  • Cena zahŕňa:

    5 nocí, cesta luxusným autokarom, 5x raňajky a večere, stretnutia a diskusie s cirkevnými odborníkmi, zabezpečenie vzácnych hostí, profesionálne tlmočenie prednášok diskusíí a stretnutí, výklady delegáta/tlmočníka poznajúceho vynikajúco francúzsku realitu, k dipozícii počas celého pobytu, cestovné poistenie.

  • Cena nezahŕňa: