description text

Varím varíš varíme v parížskom paláci (4*)

Keď sa zasnúbia láska pre jedlo a zmysel pre krásu...

1. deň

Dvere Paríža sa Vám otvárajú. Príchod v obedňajších hodinách. Privítanie delegátom-tlmočníkom. Presun do krásneho autenticky parížskeho hotela - salónny šmrnc, zámocký nádych Vašich izieb, voňa parížskej ulicie a Vaše usadenie sa. Distribúcia nami pripravených dokumentačných materiálov, pozvánka nášho experta na kávu. Trio skvostov hneď na úvod - návšteva Invalidovne v 7. obvode, miesto Napoleónovho večného odpočinku a najaristokratickejšia štvrť Paríža. Smerom k Eiffelovej veži cez Vojenská školu. Vitajte pred železnou slečnou, Tour Eiffel. Výstup a zoznámenie sa priamo na vrchole. Večerná prechádzka na známej Champs-Elysées.

EiifelzLodeDetail.jpgParisHotelIzba.jpg

Nie, to nie sú fotky z filmu, ale z Vašej novej reality. Tour Eiffel čaká na
objatie a salónny nádych izieb poskytne nenahraditeľnú atmosféru.


2. deň

Raňajky à la française v útulných priestoroch šarmantného hotela. Stretnutie s parížskym pekárom v najstaršej parížskej podzemnej pekárni. Vyrobíte francúzske bagety a croisanty priamo v kuchyni pri peci s vysvetlením celej procedúry. Degustácie Vami napečených skvostov. Nadýchajte sa rannej atmosféry tradičnej bulanžérie v prítomnosti pravých Parížanov. Obed v Latinskej štvrti - Sorbona a jej 800 ročný duch vanie smerom ku Vám, Panthéon - chrám odpočinku veľých mužov Francúzska (Voltaire, Rousseau, Zola... a jedna žena - Marie-Curie), Luxemburské záhrady a Vaša parížska siesta. Večerný Montmarte, štvrť Pigalle, Moulin Rouge - zvuk harmoniky, skice maliarov a Váš únik do sveta umelcov na námestíčku maliarov. Tajne, ale odvážne sa ukrýva za Chrámom Najsvätejšieho srdca Ježišovho "Sacré-Coeur" - dominanta celého Montmartru. Svetový kabaret v Moulin Rouge : večera, champagne a dych vyrážajúce kabaretné predstavenie.

bagetteDetail.jpgarcDeTriompheDetail.jpgSacreCoeurStravouDetail.jpg

Famózne stretnutie s parížskym pekárom v najstaršej pekárni a Vaša výbora bagety a croisantov.
Víťazný oblúk - pochopte význam jeho existencie (Napoleón) a umiestnenia (barón Haussmann).
Sacré-Coeur - keď nám chýba pokora a srdce blúdi, objavte vŕšok Montmartre s tým krásnym bielym skvostom.


3. deň

Dve verzie pre varenie v parížskom paláci. Môžete si vybrať jednu.

A./ Varím varíš varíme - 6h = ranná návšteva parížskeho tradičného trhu s odborníkom, nákup surovín. Návrat do kuchyne - príprava, "učme sa od velikánov" - aperitív, degustácie a spoločné stravovanie ukuchtených produktov.

B./ Varím varíš varíme - 4h = "iba" príchod priamo do kuchyne a spoločné varenie s odborníkom spojené s konzumáciou uvareného.

Následné fotenie, analýza. Počas celej prípravy odporúčame komunikovať (delegát-tlmočník je s Vami) a "vyzvedať" :-). Náš delegát Vás pozýva na kávičku do jedného zo salónov alebo terasovitých priestorov hotela - diskusia o priebehu, delegátove postrehy o maniéroch a savoir-vivre.

Návšteva Louvru a Vaše umelecké opojenie - Mona Lisa, starodávne civilizácie, grécka epopeja, stredovek, veľké a svetoznáme maľby, kráľovské štýly v salónoch, Egypt...je na Vás vybrať si!!!

Oslava vína v 300-ročných parížskych pivniciach someliéra kráľa Ľudovíta XV. Kurz a degustácie vín s odborníkom - spoznajte rôzne vínne oblasti Francúzska, degustujte, cvičte čuchové i chuťové bunky v pivniciach ešte dýchajúcich priam filmovým tajomnom. Dozviete sa možno i viac o ich prepojení s tajnými chodbami vedúcich k Louvru a iným pamiatkam.

RitzExterierDetail.jpgRitzKuchynaHrnceDetail.jpgRitzSkupinaDetail.jpg

Čas na Vašu kolaudáciu v parížskom paláci. Ste klientom Monte Christa, v hoteli budete srdečne vítaní!
Objavte jeho krásnu kuchyňu a nechajte sa gastronomicky opantať profesionálnym kuchárom, ktorý
sa venuje iba Vám!


4. deň

Objavenie zámockého a záhradníckeho skvostu - zámok a záhrady Versailles. Návšteva apartmánov kráľa a kráľovnej, zrkadlová sieň, salóny a Vaša metamorfóza na aristokratov 17. storočia. Promenáda alejami, líniou stromoradia, pavilón Márie-Antoinetty, blúdenie v záhradách. Obed pri jazierku, člnkovanie (podľa záujmu)...pochopme spoločne stratégiu kráľa slnko a cez ňu i ďalší vývoj spoločnosti (stavebníctvo - zámky, nábytkárstvo - kráľovské štýly, záhradníctvo - otázka vkusu a boj človek/príroda, politika - vplyv/bohatstvo/ženy/noblesa). Versailles - skutočná účebnica kultúry, histórie, umenia, záhradníctva i gastronómie. Podvečer voľný program pre Vaše osobné rozhodnutia. Radi Vám odporučíme.

VersaillesPredok.jpgorangerieDetail.jpgParis1Izbakrala_1.jpg

To, čo ste videli v televízii objavte priamo vo Versailles. Nechajte sa uniesť do čias minulých s výkladom
nášho experta - uchopíte význam celej doby, záhradnej architektúry, maniérov a umenia žiť.


5. deň

Návrat na Slovensko.

Monte Christo obdarúva :

Nechajte sa prekvapiť ušľachtilosťou grófa Monte Christo za Vašu dôkladnú spoluprácu a prejavenú dôveru.

Program k dispozícii pre minimálny počet účastníkov 6. Ideálny počet je 8-10, max. 12.

Nový cenník od 1.9.2014 :

Verzia A

6 osôb: 1390 eur/osoba
8 osôb: 1310 eur/osoba
10 osôb: 1260 eur/osoba

Verzia B

6 osôb: 1360 eur/osoba
8 osôb: 1270 eur/osoba
10 osôb: 1230 eur/osoba

 


description text
  • Cena zahŕňa:

    4x noc v 3* hoteli so zámockým interiérom v centre Paríža; 4x raňajky; lístky na metro; distribúcia dokumentačných materiálov pre celý pobyt; vstupy do Louvru, zámku a záhrad vo Versailles vrátane lístka na vlak Paris-Versailles (30 min.), výstup na Tour Eiffel; kabaret s večerou a champagne v Moulin Rouge; degustácie viacerých vín v parížskom podzemí 300-ročných pivníc; osobné prijatie u pekára - výroba bagety a croisantov a degustácie; prijatie v kuchyni parížskeho paláca - návšteva trhu pre prvý variant (pre druhý bez návštevy trhu), príprava jedál, diskusie, delegát - tlmočník spoločnosti čakajúci Vás v Paríži (k dispozícii už pri plánovaní cesty, orientuje, vysvetlí, neprekáža); možnosť príchodu i individuálne(vyzdvihne klientov na stanovenej adrese), ak lietadlom – na letisku – následný presun taxíkom (taxi je v cene); pozvanie delegátom na kávičku v parížskom paláci! Najkomplexnejšie cestovné poistenie (i pre anuláciu), letecky z BA/Viedeň - Paríž a späť

  • Cena nezahŕňa:

    Stravovanie okrem raňajok a večere so Champagne v Moulin Rouge - delegát s radosťou odporučí.