description text

Posol romantickej atmosféry (4*)

Óda na lásku a krásu!

1. deň :

Bienvenue en France – Paríž, bonjour! Príchod okolo poludnia. Ubytovanie v centre Paríža. Delegát/tlmočník - distribúcia materiálov. Zoznámenie sa s Eiffelovou vežou – pokorne výstupte až na vrchol! Promenáda k Vojenskej škole a Invalidovni – miesto odpočinku Napoleóna. Krátke expozé v srdci aristokracie a následná pastva pre oči v Tuilerských záhradách (445-ty rok ich existencie splodenej Máriou de Médicis). Námestie Svornosti s obeliskom a 400 rokov histórie na jednom mieste - silné gesto v americko-francúzskych vzťahoch, Egypt a Napoleón, pád šlachty, finále Tour de France). Svätý módny trojuholník – promenáda cez svetové módne domy smerom k Champs-Elysées. Krátka návšteva Hediarda (1854 Paris) – okúzľujúci obchodík z 19.storočia s cukrovinkami a gastronomickými prísadami - priamo v srdci šľachty. Cíťte sa ako doma.

EiffelZmostaDetail.jpg DetailGulaTuilleries.jpg


Vrchol romantiky, Tour Eiffel a 445-ročné Tuilerské záhrady.Vzdajte úctu záhradnému architektovi Le Nôtreovi... symbolický prejav moci kráľa nad prírodou v podobe gule a krídlo múzea Louvre v pozadí.

 

2. deň:

Raňajky à la française. Château de Versailles: vaše romantické opojenie – zrkadlová sieň, komnaty kráľa a kráľovnej, salónny šmrnc vo Vašej blízkosti...život aristokracie a jeho pochopenie – výklad nášho odborníka. Záhrady Ľudovíta XIV. - šperk záhradného umenia neustále prekrásny. Možnosť romantickej promenády loďkou v obkolesení versailleskéj zelene na jazierku. Pešia prechádzka alejami, zelený závoj stromoradia a Váš únik do minulosti. Späť do centra Paríža a rozchod vo štvrti (podľa vkusu zákazníkov) za nákupmi. Promenáda loďou s výkladom delegáta. Večer francúzsky šik si vychutnajte dúšok vínka v autentickej atmosfére štvrti Saint-Germain-des-Prés!

det-paris-versail-zamok.jpgParis1Izbakrala_1.jpgorangerieDetail.jpg

Zámok vo Versailles, izba kráľa a záhrady : pompéznosť, prepych a precíznosť na jednom mieste. Relaxujte v záhradách, navštívte pavilón Márie-Antoinetty, preneste sa do doby minulej a úžívajte si krásne chvíle oddychu!

 

3. deň:

Testovanie parížskeho metra – presun k francúzskym rýchlym vlakom – TGV. Cesta do regiónu Champagne (45 min.) - korunovačné mesto Remeš a jeho majestátna katedrála Vas očakávajú. Vive le roi! Navšteva gotickej katedrály a pripomenutie si dôb korunovačných – 798 ročná tradícia, 29 korunovácií. Obed v autentickom remešskom prostredí. Presun k výbobcovi Champagne, objavenie majestátnosti jeho pivníc, degustácie v salóniku – možnosť nákupu za vynikajúce ceny. Voľná prechádzka klientov v centre mesta. Monte Christo obdarúva za prejavenú dôveru – darček pre klientov v podobe pravého Champagne, na etikete ktorého figuruje Vaše meno (mená, v prípade páru). Presun TGV do metropoly Paríža.

ReimsKatedralaDetail.jpg

flaskyChampagnePivniDetail.jpgPomeryZamokFlasDetail.jpgDetailPivnicaCastell.jpg


Remeš - pivnice Champagne a katedrála - nezabudnuteľný deň!

 

4. deň:

Návšteva svetového Louvru – zoznámenie sa s Mona Lisou - návšteva vybraných skvostov múzea podľa profilu zákazníkov – starostlivo selektovaná sprievodcom. Musée d´Orsay (dojímavý príbeh železnej cesty ku krehkému umeniu), „Srdcovka“ Victora Huga Notre-Dame de Paris-Chrám Matky Božej v Paríži (nadýchajte sa 800-ročnej histórie katedrály, Panthéon a Vaše čarovné chvíle v Luxembruských záhradách. Pozvanie delegáta na sorbonskú kávu. Večer: presun do vášnivej štvrti Pigalle (nebezpečenstvo nehrozí) pri Moulin Rouge, bazilika Sacré Coeur, námestie maliarov-butte de Montmartre (kávička, harmonika, maliari a parížska ambiance prenikajúca do Vašich sŕdc.

SacreCoeurDeLoin.jpg MaliariMontMartreDetail.jpg

Závan romantiky priamo do Vášho srdca : Chrám najsvätejšieho srdca Ježišovho SACRÉ-COEUR a umelci na námestičku v pozadí chrámu.Budúci Van Goghovia, Picassovia, načerpajte inšpiráciu!

 

5. deň:

Raňajky a návrat na Slovensko

 

Gróf Monte - Christo obdarúva :

Práve Champagne etiketizované na Vaše meno/á pre Vaše spomienkové degustácie na Slovensku.

Delikatesné prekvapenie pre každého účastníka alebo pre každý pár.

Nový cenník platný od 1.9.2014 :

2 osoby: 1310 eur/osoba

4 osoby: 1010 eur/osoba

6 osôb: 910 eur/osoba

8 osôb: 850 eur/osoba

 

 

description text
  • Cena zahŕňa:

    4 noci v romanticky-autentickom 2-3* hoteli v úplnom centre Paríža s raňajkami, vstupy na zámok vo Versailles a do jeho záhrad, výstup na Tour Eiffel, vstup do Louvre, návšteva luxusného boutique Hediard (cukrovinky a sladkosti), káva na Montmartri, Sacré-Coeur, Notre-Dame de Paris, okružná plavba po Seine s komentárom v slovenčine, presun vlakom TGV (tam/späť) - návšteva mesta Remeš, návšteva výrobcu Champagne a pivníc - degustácie, obed v korunovačnom meste Remeš, lístky na „testovanie“ parížskeho metra, letecky (možnosť i individuálnou dopravou), slovenský delegát-tlmočník iba pre vás! Najkomplexnejšie poistenie (i pre prípad anulácie pobytu), letenka z Bratislavy alebo Viedne - Paríž a späť

  • Cena nezahŕňa:

    Stravovanie okrem raňajok a obeda v korunovačnom meste Remeš ponechané na chute a vkus zákazníka - náš delegát s radosťou odporučí!