description text

Dialóg histórie s gastronómiou: Paríž - Remeš (4*)

Óda na umenie žiť. Zastav čas, uži chvíľu prítomnú...

1. deň

Brány Paríža sa otvárajú. Príchod v obedňajších hodinách. Ubytovanie v centre Paríža. Sprievodca pozýva na kávu do autentickej parížskej kaviarničky - distribúcia materiálov. Prvé objatie Eiffelovej veže – výstup. Zamilujete sa do nej! Promenáda k Vojenskej škole a Invalidovni za pamiatkou Napoleóna - úcta pred hrobkou. Krátke expozé v srdci aristokracie. Tuilerské záhrady (445-ty rok ich existencie splodenej Máriou de Médicis) a pochopenie francúzskeho záhradníctva, Námestie Concorde s obeliskom (viaceré významné obdobia v jednom: silné gesto v americko-francúzskych vzťahoch, Egypt a Napoleón, pád šlachty, finále Tour de France), Most Alexandra III. (francúzsko-ruské priateľstvo par excellence) a následný presun cez svetové módne domy smerom k Champs-Elysées. Krátka návšteva Hediarda (1854 Paris) – okúzľujúci obchodík z 19.storočia s cukrovinkami a gastronomickými prísadami - priamo v srdci šľachty. Cíťte sa ako doma.

DetailEifelovkaNoc.jpgMajestátna v diaľave, romanticky nebezpečná pri výstupe - Váša Tour Eiffel.


2. deň

Château de Versailles: pastva pre oči a balzam pre dušu. Pozrite sa v zrkadlovej siene za cinkotu lustrov na svoju krásu. Komnaty kráľovnej a kráľa, pompézne kraľovské gobelíny a tapisérie, salóny, luxus, precíznosť a esencie grande architecture. Ako žila aristokracie ? Prečo sa uchyľovala na zámky? Čo z nej zostalo do dnešného dňa? Nadýchajme sa spoločne zámkovej atmosféry a pochopme ich savoir-faire a maniére dôb minulých. Záhrady Ľudovíta XIV. - šperk záhradného umenia neustále prekrásny. Možnosť romantickej promenády loďkou v obkolesení versailleskéj zelene na jazierku. Pešia prechádzka alejami, zelený závoj stromoradia a Váš únik do minulosti. Späť do centra Paríža a rozchod vo štvrti (podľa vkusu zákazníkov) za nákupmi. Návšteva kráľovských pivníc – degustácie francúzskych vínnych skvostov v sprievode syrov i bagiet v prítomnosti odborníka. Večer - v atmosfére francúzsky šik si vychutnajte dúšok vínka v autentickej atmosfére štvrti Saint-Germain-des-Prés!

det-paris-versail-zamok.jpg

PivnicaVinsDetail.jpg

Vaše umenie žiť dosahuje vrchol : návšteva opojného zámku a krásnych záhrad vo Versailles. Podvečerné degustácie francúzskych vín v 300 ročných pivniciach osobného someliéra Ľudovíta XV. v tajomnom podzemí, ktorého sieť vedie až do Louvru.


3.deň

Testovanie parížskeho metra – presun k francúzskym rýchlym vlakom – TGV. Cesta do regiónu Champagne (45 min.) - korunovačné mesto Remeš a jeho majestátna katedrála Vas očakávajú. Vive le roi! Navšteva gotickej katedrály a pripomenutie si dôb korunovačných – 798 ročná tradícia, 29 korunovácií. Pozvanie delegáta na kraľovský obed do autentického prostredia luxusnej reštaurácie s noblesnými prvkami. Presun k výbobcovi Champagne, objavenie majestátnosti jeho pivníc, degustácie v salóniku – možnosť nákupu za vynikajúce ceny. Voľná prechádzka klientov v centre mesta. Monte Christo obdarúva za prejavenú dôveru – darček pre klientov v podobe pravého Champagne, na etikete ktorého figuruje Vaše meno (mená, v prípade páru). Presun TGV do metropoly Paríža.

DetailPomeryzamok.jpgReimsKatedralaDetail.jpgPivnicaRemesDetail.jpgflaskyChampagnePivniDetail.jpg


Mesto Remeš - 8 storočí korunovali hlavy kráľov v pompéznej katedrále, prišiel čas na korunováciu Vašu -
objavenie kolísky a súčasného epicentra svetového moku - champagne.


4. deň

Stretnutie s parížskym pekárom v najstaršej pekárni - Vaša výroba begety a croisantov - degustácie. Návšteva svetového Louvru – zoznámenie sa s Mona Lisou - navšteva vybraných skvostov múzea podľa profilu zákazníkov – starostlivo selektovaná sprievodcom. Musée d´Orsay (dojímavý príbeh železnej cesty ku krehkému umeniu), „Srdcovka“ Victora Huga Notre-Dame de Paris-Chrám Matky Božej v Paríži (nadýchajte sa 800-ročnej histórie katedrály. Voľný program. Večer: presun do vášnivej štvrti Pigalle (nebezpečenstvo nehrozí) pri Moulin Rouge, bazilika Sacré Coeur (Chrám najsvätejšieho srdca Ježišovho-biely skvost, ktorý nikto neporazil), námestie maliarov-butte de Montmartre (kávička, harmonika, maliari a parížska atmosféra prenikajúca do Vašej mysle.

LouvreCezPyramidu.jpgSacreCoeurDeLoin.jpgMoulinRougeMlyn_1.jpg

Pyramída Louvru a Váš umelecký rozmer vo svetoznámom múzeu. Sacré-Coeur dominujúci vŕšku Montmartre so svojou autentickou atmosférou harmonikárov a maliarov. Moulin Rouge, večne točiaci sa mlyn a objavenie štvrti s nádychom vyššieho stupňa erotična - nebezpečenstvo nehrozí.

 

5. deň

Raňajky a návrat na Slovensko

Gróf Monte - Christo obdarúva :

Krása v skromnosti u nás neplatí : každý účastník (alebo pár) príjme dar v podobe fľašky pravého Champagne s Vašim menom vpísaným na prednej strane.

Delikatesné prekvapenie pre každého účastníka alebo pre každý pár.

 

Nový cenník platný od 1.9.2014 :

2 osoby: 1570 eur/osoba

4 osoby: 1210 eur/osoba

6 osôb: 1050 eur/osoba

8 osôb: 970 eur/osoba

 

 

description text
  • Cena zahŕňa:

    4 noci v pompéznom 2-3* hoteli v úplnom centre Paríža s raňajkami, zámok Versailles a záhrady, Champs-Elysées, návšteva luxusného boutique Hediard (cukrovinky a sladkosti), výstup na Eiffelovku, káva na Montmartri, Sacré-Coeur, Notre-Dame de Paris, vlak TGV a návšteva mesta Remeš, návšteva výrobcu Champagne a pivníc - degustácie, kráľovský obed v korunovačnom meste Remeš, degustácie vín v pivniciach kráľa Ľudovíta XV.(Paris) ; „testovanie“ parížskeho metra ; možnosť i individuálnou dopravou (delegát vyzdvihne na stanovenej adrese, ak letecky - na letisku; slovenský delegát-sprievodca v Paríži s výkladom a tlmočením počas celého pobytu, letenky  BA/Viedeň - Paríž a späť

     

  • Cena nezahŕňa:

    Stravovanie okrem raňajok a kraľovského obedu v Remeši je ponechané na chute a vkus zákazníka – sprievodca - dôkladne poznajúci terén - odporučí (od 7 eur do 250 eur).