description text

Korunovačné mesto Remeš a famózny Paríž

Návšteva korunovačného mesta Remeš, výrobcu Champagne v Epernay– čaro viníc a zmysly oživujúce degustácie v salóniku. Elegancia, vášne a lesk Paríža.

1.deň

Z vrúcneho Slovenska do korunovačného mesta a do kolísky šampanského – Remeša. Stretnutie s delegátom-tlmočníkom. Distribúcia materiálov. Presun autobusom z Bratislavy vo večerných hodinách (20.00h) do regiónu Champagne - mestečka Epernay.

2.deň

K výrobcovi Champagne na debatu a degustáciu

Príchod do Remeša pred 12h00. Návšteva celej výroby šampanského v priam kráľovskom Maison de Champagne, od zberu až po flaškovanie (tlmočené v prípade potreby). Degustácie v salóniku – fotografovanie. Prezentácia korunovačného mesta Remeš – nadýchajme sa atmosféry korunovacií francúzskych kráľov v priebehu storočí, ako i atmosféry prímeria podpísaného v tomto meste počas 2. svetovej vojny. Návšteva katedrály a centra mesta. Presun do hotela.

DetailPivnicaCastell.jpgdetailKatedralaReims.jpgDetailPomeryzamok.jpg

Pivnice Champagne, katedrála korunovácií v Remeši a zámok Pommery


3.deň

Brány Paríža sa otvárajú

Námestie Concorde s obeliskom (viaceré významné obdobia v jednom: silné gesto v americko-francúzskych vzťahoch, Egypt a Napoleón, pád šlachty, finále Tour de France), Musée d´Orsay (dojímavý príbeh železnej cesty ku krehkému umeniu), Tuilerské záhrady (445-ty rok ich existencie splodenej Máriou de Médicis) a pochopenie francúzskeho záhradníctva, Most Alexandra III. (francúzsko-ruské priateľstvo par excellence), návšteva Louvru (Mona Lisa Vás túži vidieť), „Srdcovka“ Victora Huga Notre-Dame de Paris-Chrám Matky Božej v Paríži (nadýchajte sa 800-ročnej histórie katedrály), Latinská štvrť-námestie sv. Michala a Saint-Germain-des-Prés - parížska inteligencia a búrlivý šmrnc tu vonia dodnes a skríži Vám cestu, Sorbona a najprestížnejšie gymnáziá Ľudovít XIV. a Henrich IV. (pochopíme francúzsky edukačný systém a jeho selektívnosť), Luxemburský palác a záhrady (v závislosti od časových dispozícií – sídlo Senátu a slzy Márie de Médicis), Panthéon (odpočinok Veľkých hrdinov Francúzska (Voltaire, Zola, Rousseau, Marie-Curie...), presun do hotela 2*

LouvreDetail.jpgNotreDame.jpgDetailGulaTuilleries.jpg

Hľadajte Mona Lisu v Louvri,Chrám Matky Božej - Notre-Dame de Paris a Tuilerské záhrady

4.deň

Prebúdzanie s Eiffelovou vežou, návšteva kráľa slnko vo Versailles, vášnivý Moulin Rouge a Montmartre.

Návšteva Eiffelovej veže, výstup (tam, kde už skoro všetci boli-čaká na Vaše objatie) bez zoskoku J, návšteva zámku vo Versailles, duch záhrad a sila v geometrickosti (návšteva apartmánov kráľa i kráľovnej, zrkadlová sieň a luxus pre Vaše oči i srdce; návšteva veľkolepých záhrad. Návrh k večeri za rozumnú cenu (reštaurácia vybraná spoločnosťou - max.7 €), presun do vášnivej štvrti Pigalle (nebezpečenstvo nehrozí), Moulin rouge (nielen vo filme, teraz naživo), bazilika Sacré Coeur (Chrám najsvätejšieho srdca Ježišovho-biely skvost, ktorý nikto neporazil), námestie maliarov-butte de Montmartre (kávička, harmonika, maliari a parížska atmosféra prenikajúca do Vašej mysle). Presun autobusom k večernej Eiffelovej veži. Treba aj spať: presun do hotela.

TourEiffelModraObloha.jpgSacreCoeurDeLoin.jpgMaliariMontMartreDetail.jpg

Eiffelova veža majestátne pozerajúca, Sacré-Coeur na Montmartri a vŕšok námestíčko maliarov
s autentickou atmosférou

5.deň

Napoleónov deň ...a ten Váš

Plavba po Seine (viac ako hodinová pastva pre oči), Invalidovňa ukrývajúca Napoleónovu hrobku (Buonaparte a Vaše zmiešané názory? Pochopíme v jeho blízkosti), promenáda v srdci aristokracie a návšteva Champs-Elysées, stretnutie s domácimi (a čo tak položiť otázku domácim?), presun metrom do štvrti La Défense-nákup vína, syrov a pozorností za výborné ceny (2-3x lacnejšie ako u nás), presun metrom na námestie Concorde (tu finišuje Tour de France, tu končíme i my ! Odchod na Slovensko.

VersaillesPredok.jpgParis1Izbakrala_1.jpgarcDeTriompheDetail.jpg

Pompézny zámok Versailles, izba kráľa Ľudovíta XIV. a Víťazný oblúk dominujúci na Champs-Elysées

6.deň

Deň zasvätený tým, ktorí najviac počúvali

Pokračovanie v ceste na Slovensko, písomná súťaž o zaujímavé ceny z francúzskej gastronómie a tradície.

cena: 295,-eur

 

DetailParisenNuit.jpg

S nami nie ste na zájazde, ani na dovolenke. S nami žijete PRÍBEH, ktorý sa vpisuje
do karnetu Vašich tajných snov, ktoré si už konečne zaslúžia byt zrealizované!

 

 

 

description text
  • Cena zahŕňa:

    3x ubytovanie v hoteloch 2* s raňajkami, vstup do pivníc a výrobne Champagne spojený s degustáciou, možnosť nákupu pravého Champagne za výborné ceny; cestovné poistenie, preprava luxusným autobusom so slušnými a ochotnými šoférmi, vždy jeden z najlepších delegátov-tlmočníkov a odborníkov na francúzsko-slovenské záležitosti.

  • Cena nezahŕňa:

    vstupy do pamiatok (Versailles – školská skupina : 50€ všetci spolu; Louvre – školská skupina : 30€ všetci spolu; Eiffelova veža – cca. 8€ ak peši na druhé poschodie + výťahom na tretie; 12€ ak výťahom z prízemia až na vrchol), plavbu loďou po Seine – cca. 7€, stravovanie okrem raňajok, 2x lístok na metro – 3,2€.