description text

Paríž a Versailles - oslava študentského života

Nezabudnuteľný zážitok!

1.deň

Z vrúcneho Slovenska do romantického Paríža.
Presun autobusom z Bratislavy v poobedňajších hodinách (12.00h)
Stretnutie s delegátom-tlmočníkom. Distribúcia materiálov

2. deň

Brány Paríža sa otvárajú!

Námestie Concorde s obeliskom (viaceré významné obdobia v jednom: silné gesto v americko-francúzskych vzťahoch, Egypt a Napoleón, pád šlachty, finále Tour de France), Musée d´Orsay (dojímavý príbeh železnej cesty ku krehkému umeniu), Tuilerské záhrady (445-ty rok ich existencie splodenej Máriou de Médicis) a pochopenie francúzskeho záhradníctva, Most Alexandra III. (francúzsko-ruské priateľstvo par excellence), návšteva Louvru (Mona Lisa Vás túži vidieť), „Srdcovka“ Victora Huga Notre-Dame de Paris-Chrám Matky Božej v Paríži (nadýchajte sa 800-ročnej histórie katedrály), Latinská štvrť-námestie sv. Michala a Saint-Germain-des-Prés - parížska inteligencia a búrlivý šmrnc tu vonia dodnes a skríži Vám cestu, Sorbona a najprestížnejšie gymnáziá Ľudovít XIV. a Henrich IV. (pochopíme francúzsky edukačný systém a jeho selektívnosť), Luxemburský palác a záhrady (v závislosti od časových dispozícií – sídlo Senátu a slzy Márie de Médicis), Panthéon (odpočinok Veľkých hrdinov Francúzska (Voltaire, Zola, Rousseau, Marie-Curie...), presun do hotela 2*

NotreDame.jpgDetailGulaTuilleries.jpgLouvreDetail.jpg

800-ročná história katedrály Notre-Dame vás ohúri; Tuilerské záhrady privítajú a pyramídy s
Louvrom otvoria brány za Mona Lisou.

3.deň

Prebúdzanie s Eiffelovou vežou, návšteva kráľa slnko vo Versailles, vášnivý Moulin Rouge a Montmartre.

Návšteva Eiffelovej veže, výstup (tam, kde už skoro všetci boli-čaká na Vaše objatie) bez zoskoku J, návšteva zámku vo Versailles, duch záhrad a sila v geometrickosti (návšteva apartmánov kráľa i kráľovnej, zrkadlová sieň a luxus pre Vaše oči i srdce; návšteva veľkolepých záhrad. Návrh k večeri za rozumnú cenu (reštaurácia vybraná spoločnosťou - max.7 €), presun do vášnivej štvrti Pigalle (nebezpečenstvo nehrozí), Moulin rouge (nielen vo filme, teraz naživo), bazilika Sacré Coeur (Chrám najsvätejšieho srdca Ježišovho-biely skvost, ktorý nikto neporazil), námestie maliarov-butte de Montmartre (kávička, harmonika, maliari a parížska atmosféra prenikajúca do Vašej mysle). Presun autobusom k večernej Eiffelovej veži. Treba aj spať: presun do hotela.

 

SacreCoeur.jpgTourEiffelModraObloha.jpgorangerieDetail.jpg

Nedobytný Chrám Najvätejšieho srdca Ježišovho na Montmartri; vami čoskoro dobytá Eiffelova
veža a versailleské záhrady s geometrickosťou par excellence.


4.deň

Napoleónov deň ...a ten Váš

Plavba po Seine (viac ako hodinová pastva pre oči), Invalidovňa ukrývajúca Napoleónovu hrobku (Buonaparte a Vaše zmiešané názory? Pochopíme v jeho blízkosti), promenáda v srdci aristokracie a návšteva Champs-Elysées, stretnutie s domácimi (a čo tak položiť otázku domácim?), presun metrom do štvrti La Défense-nákup vína, syrov a pozorností za výborné ceny (2-3x lacnejšie ako u nás), presun metrom na námestie Concorde (tu finišuje Tour de France, tu končíme i my ! Odchod na Slovensko.

VersaillesZrkadlSien.jpgVersaillesPredok.jpgHrobkaNapoleona.jpg

Zrkadlová sieň na zámku vo Versailles s fontánou a Napoleónova hrobka v Invalidovni.

5.deň

Deň zasvätený tým, ktorí najviac počúvali Pokračovanie v ceste na Slovensko, písomná súťaž o zaujímavé ceny z francúzskej gastronómie a tradície.

Cena: 280,-eur

 

DetailParisenNuit.jpg

 

S nami nie ste na zájazde, ani na dovolenke. S nami žijete PRÍBEH, ktorý sa vpisuje
do karnetu Vašich tajných snov, ktoré si už konečne zaslúžia byt zrealizované!

 

 

description text
  • Cena zahŕňa:

    2x ubytovanie v hoteloch 2* s raňajkami, preprava luxusným autobusom so slušnými a ochotnými šoférmi, vždy jeden z najlepších delegátov-tlmočníkov a odborníkov na francúzsko-slovenské záležitosti.

  • Cena nezahŕňa:

    poistenie: 9€, vstupy do pamiatok (Versailles – školská skupina : 25€ všetci spolu; Louvre - školská skupina : 30€ všetci spolu; Eiffelova veža – cca. 8€ ak peši na druhé poschodie + výťahom na tretie; 12€ ak výťahom z prízemia až na vrchol), plavbu loďou po Seine – cca. 7€, stravovanie okrem raňajok, 2x lístok na metro – 3,2€.