description text

Paríž a jeho skvosty - všeobecný prehľad (3*)

Čas objaviť Paríž v jeho plnej kráse...

Paríž a Versailles za 5 dní, 4x noc v 2-3* hoteloch v parížskom obvode, výstup na slečnu Tour Eiffel, návšteva Napoleónovej hrobky v aristokratickej štvrti, Champs-Elysées, Víťazný oblúk, plavba po Seine, zámok a záhrady vo Versailles, musée Louvre, Montmartre, bazilika Sacré-Coeur, Panthéon, Sorbonne, Luxemburské a Tuilerské záhrady, Concorde a iné. Návšteva a degustácie u parížskeho pekára, slovenský delegát/tlmočník priamo v Paríži iba pre Vás!

 

1. deň :

Vitajte v najnavštevovanejšej krajine vo svete : vo Francúzsku! Objavme spoločne jeho šperk - Paríž, bonjour! Príchod okolo poludnia. Ubytovanie v centre Paríža v jednom z 20-tych obvodov. Prvítanie delegátomt/lmočníkom - distribúcia dokumentačných materiálov. Píše sa rok 1889, 100 rokov od Francúzskej revolúcie a Tour Eiffel vychádza na svetlo sveta za búrlivej atmosféry. Maupassant ju nemal rád, stále si v nej však vysedával - jeho slovami: bolo to jediné miesto odkiaľ som ju nevidel. Prišiel Váš čas zoznámiť sa a vyjsť až na vrchol! Prechádzka ku pompéznej Invalidovni cez Vojenskú školu. V Invalidovni si pozrite hrobku Napoleóna a nechajte sa uniesť výkladom nášho delegáta o pohľade spoločnosti na Bonaparta. Nachádzame sa v srdci 7-meho aristokratického obvodu. S naším delegátom si všimnete i to, čo Vám nikto iný neukáže! Podvečerná návšteva najdlhšej Avenue na svete : Champs - Elysées s dominujúcim víťazným oblúkom.

EiffelozaVezaEnNuit.jpgarcDeTriompheDetail.jpgHrobkaNapoleona.jpg

Eiffelova veža ukladajúca sa na spánok, Víťazný oblúk na Champps-Elysées v ranných hodinách a
Invalidovňa s Napoleónovou hrobkou.

 

2. deň:

Raňajky à la française. Château de Versailles a jeho záhrady Ľudovíta XIV. - skvost architektúry a savoir-vivre. Navštívte komnaty kráľa a kráľovnej , objavte salónny šmrnc, pochopte maniére šľachty a nechajte sa uniesť zrkadlovou už dnes zreštaurovanou sieňou. Čaká Vás krásny okruh interiérov. V záhradach si doprajte prechádzku alejami, precíznosťou stromoradia, jazierkom, na ktorom sa môžete člnkovať. V obkolesení kráľovskej zelene obedujte s krásnym výhľadom na zámok a záhrady. Náš delegát Vás prenesie do čias minulých so vzrušujúcim výkladom. Späť do centra Paríža, rozchod v autentickej parížskej štvrti Saint-Germain-des-Prés! Večerná plavba loďou a váš komplexný pohľad na Paríž.

VersaillesPredok.jpgVersaillesZrkadlSien.jpgorangerieDetail.jpg

Majestátny zámok vo Versailles, nenapodobiteľná zrkadlová sieň a záhradný štýl Kráľa Slnko vtlačený
do záhradnej architektúry na večnosť - pochopíte rozdiely medzi francúzskym a anglickým parkom i na
pozadí spoločenských pomerov. Vive le roi!

 

3. deň:

Tretí deň parížskej nádhery sa pred Vami otvára s ďalšími skvostami: Place de la Concorde - Námestie Svornosti, ktoré ešte pamätá gilotínovú sezónu a čas prítomný oslavuje, keď ho obliehajú cyklisti Tour de France v cieľovej fáze. Krátky presun cez Tuilerské záhrady záhradníkmi uznávaného architekta André Le Nôtre - záhrady, ktoré oslavujú 445 rokov od vzniku. Malý Víťazný oblúk a pred Vami rozprestierajúce sa svetové a mýtami dýchajúce múzeum Louvre. Čas zoznámiť sa s Mona Lisou, vybrať si podla chute ďalšie expozície, od Egypta, Mezopotámie cez 19. storočie s Napoleónom III. po unikátne maľby. Náš delegát Vás správne naviguje. Voľné poobedie na oddych, nákupy...delegát Vám správne odporučí, kde ísť za kvalitou a výbornými cenami, od vín, syrov až po oblečenie.

LouvreDetail.jpgChapeauDetail.jpgDetailGulaTuilleries.jpg

Múzeum Louvre v popredí s pyramídou zo skla, v strede symbol veľkých možností a kvalitných ponúk v
rámci voľného popoludnia a následne jedno z krídiel múzea Louvre cez symbol moci človeka nad
prírodou v podobe upravenej gule.

 

4. deň:

Vstup do nového dňa s pravým parížskym pekárom - návšteva najstaršej parížskej pekárne a Vaše asistovanie pri výrobe francúzskej bagety a croisantov - degustácie a nadýchanie sa atmosféry prichádzajúcich parížskych klientov do pekárne. Cestou do Latinskej štvrti cez Hugov známy Chrám Matky Božej v Paríži Notre-Dame de Paris. 800 ročná história gotického chrámu Vám vyrazí dych! Pijánko v Latinskej švtrti intelektuálov so Sorbonou, Pantheónom a Luxemburskými záhradami prepojenými so Senátom. Pozvanie delegáta na sorbonskú kávu. Večerný presun k Moulin Rouge a na Montmartre : dva kontrastné svety v jednom obvode - štvrť Pigalle s Moulin Rouge a Sacré-Coeur (Chrám najsvätejšieho srdca Ježišovho). Rozlúčka s Parížom na námestíčku maliarov na Montmartri - príjemné posedenie, umenie maliarov, zvuk harmoniky a spomienka na Van Gogha, Picassa, Lautreca tu pôsobiacich v minulosti.

bagetteDetail.jpgMaliariMontMartreDetail.jpgSacreCoeurStravouDetail.jpg

Návšteva pravého parížskeho pekára v najstaršej parížskej pekárni a Vaša výroba bagety,
námestíčko maliarov na Montmartri a jeho dominanta Sacré-Coeur.

 

5. deň:

Raňajky a návrat na Slovensko

Gróf Monte - Christo obdarúva :

Delikatesné prekvapenie pre každého účastníka alebo pre každý pár.

 

Nový cenník platný od 1.9.2014 :

2 osoby: 990 eur/osoba

4 osoby: 890 eur/osoba

6 osôb: 690 eur/osoba

8 osôb: 650 eur/osoba

 

description text
  • Cena zahŕňa:

    4x noc v 2-3* hoteli v jednom z parížskych obvodov pre dve osoby, príp. 3 na jednej izbe (wc na izbe, nie na chodbách!!!), 4x raňajky, lístky letisko-centrum mesta tam/späť, pozvanie delegáta na kávu v štýlovom parížskom prostredí – distribúcia dokumentačných materiálov pre celý pobyt, vstupy do Louvru, zámku vo Versailles, záhrad vo Versailles vrátane lístka na vlak Paris-Versailles tam/späť, výstup na Tour Eiffel, návšteva Ivalidovne a v nej Napoleónovej hrobky, prijatie u parížskeho pekára - príprava bagety i croisantov - degustácie, delegát/tlmočník spoločnosti čakajúci Vás v Paríži (k dispozícii už pri plánovaní cesty, orientuje, vysvetlí, neprekáža); možnosť príchodu i autom (vyzdvihne klientov na stanovenej adrese), ak lietadlom – na letisku, cestovné poistenie, letenka z Bratislavy alebo Viedne - Paríž a späť

  • Cena nezahŕňa:

    Stravovanie okrem raňajok je ponechané na chute a vkus zákazníka – sprievodca - dôkladne poznajúci terén - odporučí (od 7 eur do 250)