GP_2018.jpg

GLAMOUR PARÍŽA (2018)

Dotlač úspešného prvého vydania. Nový predslov sumarizuje udalosti posledných piatich rokov v Paríži (atentáty, turizmus, Macron), vyvrcholí 6h obhajobou doktorátu na Sorbonne s najvyšším ocenením poroty. Aktuálne a najmä pod lupou vycibrené analýzy v duchu Štefánikovskom - teda podstata prebieha v salónoch - a sine ira et odio, teda bez hnevu a nenávisti nám autor odhaľuje elitárstvo francúzskej society a s nim spojené formy života, rôznych životov.   

 

web_jancok.jpg

INÁ ALE STÁLE BLÍZKA (2015)

Až odliv ukáže, kto plával bez plaviek. Jean Ravaillac, tento buržuj-bohém parížsky, potreboval odísť. Nie odísť. Ujsť! Nájsť sa. Búrlivý život bol prázdny, sýtil viac jeho telo ako dušu. Nevedel to, ale le vide, to prázdno, ho neuspokojovalo. Jeho papa, poslanec Assemblée nationale, mu navrhol: „... Ani Brazília, Čína či Japonsko, to sú rastúce či vyspelé krajiny. Potrebuješ ísť tam, kde musia ešte riešiť veci podstatné, nie čerešňu na torte, ale korpus – navrhujem ti Slovensko...“ a tam stretne Hanku Ciprianovú...

 

obalka_FP_140kb.jpg

FRANCÚZSKY PARADOX (2012)

Francúz má talent žiť z extrému do extrému. Celok mu neraz unikne, ale v detaile je unikátny.

Marseillská sardinka upchala prístav. Malá, ale na správnom mieste. Po pitve parížskej spoločnosti v Glamour Paríža prichádza anatómia celej francúzskej spoločnosti. Sobáš literatúry, gastronómie a politiky funguje azda iba vo Francúzsku.

Navštívime zákutia pompéznych reštaurácií, aukčné siene, mítingy, skočíme si na bridž ku grófkam, na francúzsku Riviéru či k panem et circenses – k chlebu a zábave a do veľkých súťaží à la française.

Vývoj Sarkozyho, Hollanda, literatúry a francúzskej gastronómie nám umožní lepšie pochopiť súčasnosť, Európu i svetové dianie.


  obalka_GlamourPariza_prez_MCH.jpgGLAMOUR PARÍŽA (2011)

V čom sa odlišujú Parížanka, Milánčanka, a Slovenka? Podľa čoho ich spoznáte a ako žijú?

Ako sa žije u grófky v zámku? Ako si podajú študenta na pohovoroch na najprestížnejšie svetové školy? Kde nájdete intelektuálneho grázla, buržuj-bohéma alebo mladé Sarkozyho kádre? Autor je v pozícii „chirurga" parížskej spoločnosti.

Dozviete sa, aké kasty existujú v Paríži. Nahliadnete do hlavy typickej Parížanky z Marie Claire ale aj francúzskej grófky. Krása, šarm, lesk, sláva, prestíž, potešenie, toto všetko a ešte oveľa viac nájdete v Paríži. Svoje unikátne skúsenosti s parížskym svetom vám autor, mysliac na svojho starého otca narodeného v Paríži, odovzdá pútavou a hravou formou.

Entrez! Vstúpte!

Chez Balzac - Bratislava. INCIPIT VIT NOVA.

Spúšťanie FR restaurant - sála Versailles - FR pekárne - Vinotéky - Diplomatické potraviny…

Radio AKTUÁL - naživo

Talk show Zuzany MARTINÁKOVEJ

PARIS SORBONNE - doktorát - Promócie

7h ceremoniál a záverečná párty

jún v TA3 - 2. kolo FR voľby

Politika, ženy, literatúra a školy.

máj - V talk show Lukáša Milana

Viac ako 40 min. Stav krajiny-savoir-vivre-sorbonne

apríl TA3 - voľby prezidenta

V relácii Téma dňa Vladimíra Lichvára. 1.kolo